Niech naszą potrzebą będzie wygenerowanie faktury przy użyciu wartości pobranych z systemu Plusworkflow. W tym celu należy przygotować szablon, który umieścimy w naszym procesie faktur. Dokładny opis budowania szablonu znajduje się na stronie Szablon DOCX do generowania PDF, a w tym przykładzie użyjemy sobie następującego dokumentu: Image Added Mamy więc do czynienia z prostą fakturą, gdzie uzupełnić musimy identyfikator faktury, nazwę klienta któremu wystawiamy fakturę, kwotę netto, brutto, oraz imię i nazwisko osoby wystawiającej fakturę. Szablon zapisujemy na dysku. Następnie na mapie procesu dodajemy zadanie automatyczne, które w odpowiednim momencie będzie generowało nam dokument. Wybieramy zakładkę "Dokumenty" a następnie "Generowanie dokumentu z szablonu". Image Added
Czysta konfiguracja komponentu przedstawia się następująco: Image Added
Przejdziemy teraz kolejno przez wszystkie parametry konfiguracyjne komponentu. - Format - nasz wybór ogranicza się do PDF i DOCX, a w naszym przykładzie zakładamy, że chcemy uzyskać dokument w formacie PDF. Zostawiamy wartość początkową.
- Klasa dokumentów - musimy wybrać klasę dokumentów odpowiedzialną w naszym systemie za faktury. W tym przykładzie jest to klasa "Faktury".
- Szablon - nazwa szablonu, na podstawie którego zostanie stworzony dokument. Póki co nie dodaliśmy go jeszcze do procesu, więc mamy wolną rękę w wyborze nazwy. W przykładzie szablon został nazwany "faktura_suncode".
- Podłącz - Szablon ustala, czy chcemy, żeby nasz dokument został dołączony do procesu. Ustawiamy na "Tak"
- Nowa wersja - Jeżeli pojawi się nowa wersja dokumentu o tej samej nazwie, to chcemy nadpisać starą wersję dokumentu zamiast dodawać nowy. Ustawiamy na "Tak".
- Nazwa dokumentu - W tym przykładzie zależy nam na tym, w jaki sposób zostanie nazwany dokument z fakturą. Chcemy, żeby kolejne faktury nazywały się "fakura_suncode_1", "fakura_suncode_2", "fakura_suncode_3" itd., gdzie 1, 2 i 3 to identyfikatory faktur. W tym celu skorzystamy z funkcji concat - łączącej ze sobą dane łańcuchy znaków. Pierwszą częścią łańcucha znaków będzie fraza "fakura_suncode_", a następną wartość ze zmiennej "Id faktury". Finalnie funkcja concat powinna prezentować się tak:
Image Added - Kolejnym krokiem jest odpowiednie ustawienie mapowań, które przygotowaliśmy w szablonie dokumentu.
- Id faktury oraz nazwę klienta mamy zapisane na formularzu w odpowiednich zmiennych. Mapowanie przebiega bezproblemowo:
Image Added - Kwota netto oraz Kwota brutto występują na formularzu jako wartości zmiennoprzecinkowe. Chcąc wpisać je do parametru musimy je zamienić na łańcuch znaków. Ten problem rozwiązujemy przy użyciu funkcji toString(), która zamieni liczby na tekst.
|