Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

...

  1. Wymagana jest instalacja Dockera wraz z Docker Compose. 
  2. W repozytorium kodu (lub docker-compose.ymlplusworkflow/plusworkflow-core znajduje się docker-compose.yml do uruchomienia elastica i Kibany lokalnie.
  3. W celu zmiany nazwy użytkownika i hasła do usługi należy zmodyfikować parametry ELASTIC_USERNAMEELASTIC_PASSWORD w sekcji elasticsearch w pliku docker-compose.yml. 
    Należy też zmienić parametry ELASTICSEARCH_USERNAMEELASTICSEARCH_PASSWORD sekcji kibana powyższego pliku (połączenie Kibany z usługą Elastica).
  4. Będąc w lokalizacji powyższego pliku docker-compose.yml należy wywołać:

    Code Block
    docker compose up
  5. Trzeba ustawić flagę w experimental.properties:

    Code Block
    elasticProcessSearch=true
  6. Dodać plik w katalogu domowym w configu: elastic.properties o zawartości:

    Code Block
    elastic.hostname=localhost
    elastic.port=9200
    elastic.username=elastic
    elastic.password=elastic
    #Opcjonalne
    elastic.environment=
    elastic.protocol=
  7. Opcjonalnie można podać parametr elastic.environment, który jest przydatny w przypadku jednej usługi Elasticsearch dla kilku instancji systemu. Podajemy w nim unikalną nazwę dla każdej z tych instancji. 
    Nazwa nie może zawierać następujących znaków: spacja, ", *, \, <, |, ,, >, /, ?
  8. Opcjonalnie można podać parametr elastic.protocol, który określa, czy komunikacja z usługą Elasticsearch powinna odbywać się po HTTPS, czy HTTP (W zależności od ustawień serwera). Podajemy w nim wartość https lub http. W przypadku braku parametru, komunikacja odbywa się domyślnie po HTTP.

    Info
    titleUwaga

    Jeżeli komunikacja z Elasticsearch odbywa się po HTTPS, to należy uzupełnić parametr elastic.protocol wartością https.
    Aby komunikacja z usługą działała poprawnie, należy wgrać ważny certyfikat do systemu. Można skorzystać z systemowej zakładki Certyfikaty.

  9. Włączyć parametr systemowy ElasticEnabled (jeśli istnieje)
  10. Dodać zadanie zaplanowane o nazwie: Indeksowanie procesów zadań. Po jego uruchomieniu zastaną zaindeksowane wszystkie procesy i zadania.
    Zadanie posiada parametr "Rozmiar części", który odpowiada za dzielenie indeksowanych danych. Manipulując nim można mieć wpływ na szybkość wykonywania zadania.
    Zadnie po przetworzeniu każdej z części zapisuje w parametrze systemowym ElasticLastIndexedProcessObjectId ID ostatniego zaindeksowanego procesu z paczki. W przypadku wystąpienia błędu podczas wykonywania zadania i po jego ponownym uruchomieniu zadanie wznowi indeksowanie od ID procesu zapisanego w parametrze. W celu zresetowania zadania, należy jako wartość parametru podać 0.

...