...
- Wymagana jest instalacja Dockera wraz z Docker Compose.
- W repozytorium kodu (lub docker-compose.yml) plusworkflow/plusworkflow-core znajduje się docker-compose.yml do uruchomienia elastica i Kibany lokalnie.
- W celu zmiany nazwy użytkownika i hasła do usługi należy zmodyfikować parametry ELASTIC_USERNAME i ELASTIC_PASSWORD w sekcji elasticsearch w pliku docker-compose.yml.
Należy też zmienić parametry ELASTICSEARCH_USERNAME i ELASTICSEARCH_PASSWORD sekcji kibana powyższego pliku (połączenie Kibany z usługą Elastica).
Warte uwagi są jeszcze następujące parametry:- ES_SETTING_SEARCH_MAX__OPEN__SCROLL__CONTEXT - domyślna wartość w Elasticu to 500, zwiększamy w przypadku wystąpienia błędu - Trying to create too many scroll contexts (występuje najczęściej przy usuwaniu procesów)
- ES_SETTING_CLUSTER_MAX__SHARDS__PER__NODE - domyślna wartość to 1000, zwiększamy przy wystąpieniu błędu - this action would add [2] shards, but this cluster currently has [1000]/[1000] maximum normal shards open (może wystąpić podczas indeksowania zadaniem zaplanowanym)
Będąc w lokalizacji powyższego pliku docker-compose.yml należy wywołać:
Code Block docker compose up
Trzeba ustawić flagę w experimental.properties:
Code Block elasticProcessSearch=true
Dodać plik w katalogu domowym w configu: elastic.properties o zawartości:
Code Block elastic.hostname=localhost elastic.port=9200 elastic.username=elastic elastic.password=elastic #Opcjonalne elastic.environment= elastic.protocol=
- Opcjonalnie można podać parametr elastic.environment, który jest przydatny w przypadku jednej usługi Elasticsearch dla kilku instancji systemu. Podajemy w nim unikalną nazwę dla każdej z tych instancji.
Nazwa nie może zawierać następujących znaków: spacja, ", *, \, <, |, ,, >, /, ? Opcjonalnie można podać parametr elastic.protocol, który określa, czy komunikacja z usługą Elasticsearch powinna odbywać się po HTTPS, czy HTTP (W zależności od ustawień serwera). Podajemy w nim wartość https lub http. W przypadku braku parametru, komunikacja odbywa się domyślnie po HTTP.
Info title Uwaga Jeżeli komunikacja z Elasticsearch odbywa się po HTTPS, to należy uzupełnić parametr elastic.protocol wartością https.
Aby komunikacja z usługą działała poprawnie, należy wgrać ważny certyfikat do systemu. Można skorzystać z systemowej zakładki Certyfikaty.- Włączyć parametr systemowy ElasticEnabled (jeśli istnieje)
Dodać zadanie zaplanowane o nazwie: Indeksowanie procesów i zadań. Po jego uruchomieniu zastaną zaindeksowane wszystkie procesy i zadania.
Note Zadanie powinno być uruchamiane na żądanie, nie powinno być ustawione jako cykliczne. Najczęściej uruchamiamy je przy nowej instancji Elastica dla istniejącego systemu (w celu przesłania danych do Elastica), nowe dane są przesyłane na bieżąco. W przypadku wystąpienia rozbieżności w danych w Elasticu pomocne jest uruchomienie zadania. W przypadku dużych baz danych można jednak uruchamiać zadanie jako cykliczne (jest to opisane w opisie zadania).
Szczegółowy opis w sekcji Zadania zaplanowane
Dodać zadanie zaplanowane o nazwie: Indeksowanie brakujących procesów i zadań.
Szczegółowy opis w sekcji Zadania zaplanowane
[Opcjonalnie] Dodać zadanie zaplanowane o nazwie: Usuwanie indeksów procesów i zadań.
Szczegółowy opis w sekcji Zadania zaplanowane
[Opcjonalnie] Dodać zadanie zaplanowane o nazwie: Indeksowanie wskazanych procesów i ich zadań.
Szczegółowy opis w sekcji Zadania zaplanowane
...