Skip to end of metadata
Go to start of metadata

You are viewing an old version of this page. View the current version.

Compare with Current View Page History

« Previous Version 16 Next »

← Powrót do listy dostępnych setterów

← Powrót do listy dostępnych zadań automatycznych

 Jeśli masz problem ze zrozumieniem jak działa setter/zadanie automatyczne, sprawdź opisy: SetterZadanie automatyczneWykonanie warunkoweParametry komponentów

Opis komponentu

Komponent pobiera zapytanie SQL z bazy, wykonuje je i wyniki przypisuje zmiennym, których identyfikatory odpowiadają aliasom kolumn w bazie.

Miejsca w zapytaniu bazodanowym, w które trafić mają wartości ze zdefiniowanych przez nas parametrów oznaczamy znakiem "?". W przypadku zdefiniowania kilku parametrów, o tym, gdzie trafi każda z wartości decyduje kolejność definiowania parametrów.

W przypadku braku danych zwróconych z bazy, komponent nie ustawia żadnej wartości.

Przykładowa konfiguracja

Parametry konfiguracyjne

Konfiguracja połączenia z bazą danych ( typ : wartość tekstowa ) - Nazwa konfiguracji zdefiniowana w ustawieniach eksploratora danych.

Tabela z zapytaniami ( typ : wartość tekstowa ) - Nazwa tabeli, w której przechowywane są zapytania wywoływane przez aplikację.
Tabela powinna zawierać kolumny query_name (identyfikator zapytania) i query (samo zapytanie). W pierwszej kolejności akcja próbuje wyszukać tabelę z bazy systemowej. Jeśli wyszukiwanie się nie powiedzie, następuje wyszukiwanie w bazie zdefiniowanej.

 
UPDATE: Parametr jest opcjonalny. Jeżeli go nie uzupełnimy, to pytanie zostaje pobrane stąd: Tabela z zapytaniami do bazy

Nazwa zapytania ( typ : wartość tekstowa ) - Identyfikator zapytania przechowywanego w bazie danych.

Parametry dla zapytania ( typ: tablica wartości tekstowych ) - Tablica wartości tekstowych przechowujących zmienne/stałe dla parametrów zapytania i informację o typie. Przykładowy parametr, to "wartość typ" dla stałych i "@id_zmiennej" dla zmiennych. Gdy chcemy przekazać wartość stałą, która ma więcej niż jeden wyraz, zapisujemy ją w cudzysłowie "" lub ''. Wspierane typy to: string, integer i float.

Zmienne docelowe ( typ : tablica zmiennych ) - Tablica zmiennych, do których mają trafić wartości z bazy. Powiązanie na podstawie id zmiennej i zwróconego aliasu z bazy.

Id tabeli dynamicznej ( typ : wartość tekstowa ) - Opcjonalny parametr, warunkujący zapis danych wynikowych do tabeli dynamicznej.

Obsługa wielu wartości ( typ : wartość tekstowa ) - Opcjonalny parametr, pozwalający na obsługę wielu wartości zwróconych przez bazę dedykowanych jednej zmiennej nagłówkowej. Możliwe wartości parametru:

Block - brak obsługi wielu wartości
First
- do pola trafia pierwsza zwracana wartość

Unique
- do pola trafią wszystkie unikatowe wartości rozdzielone średnikiem

Od wersji 1.0.21:

Nadpisanie danych ( typ : wartość logiczna, domyślnie: PRAWDA ) - Parametr określa, czy nadpisać dane w kolumnach tabeli dynamicznej

 

The license could not be verified: License Certificate has expired!

  • No labels