Wstęp

Konfiguracja wtyczki jest plikiem JSON o odpowiedniej strukturze, którą można stworzyć na podstawie poniższego opisu. Pisanie JSONa powinno zacząć się od stworzenia obiektu z polem menus będącym listą obiektów menu.

{
	"menus": [] // lista obiektów menu
}


Obiekt menu

Opcje konfiguracyjne:

Obiekt uprawnień

Uprawnienia działają na logicznym operatorze OR (wystarczy, że istnieje login użytkownika w users lub należy on do przynajmniej jednej z grup wymienionej w groups).

Obiekt widoku

Obiekt źródła

Obiekt filtra

Jeżeli nie określono typu filtra, będzie on taki, jak typ odpowiadającego parametru wejściowego w źródle danych dla widoku.

UWAGA. Nie wszystkie typy filtrów są obsługiwane przez wszystkie typy źródeł np. w Źródłach danych na podstawie zapytań do bazy nie jest obsługiwany typ date. Przeglądarka wyśle wartość ustawionego filtru w formacie unix time (należy ją samemu skonwertować w zapytaniu SQL).

Typ list jest typem specjalnym działającym podobnie do datachooserów na formularzu. Jest to filtrowana lista rozwijana, która pobiera dane na podstawie pola source. Źródło musi posiadać parametr wyjściowy o nazwie value (wartość ta zostanie wyświetlona w liście i wysłana do serwera przy wyszukiwaniu). Jeżeli wartość wysyłana do serwera ma być różna od wartości wyświetlanej na liście (np. pokazywany jest jakiś tekst, ale wysłany ma być identyfikator), można dodatkowo w źródle stworzyć parametr wyjściowy text. Aby filtrować wyniki na żywo, należy stworzyć w źródle parametr wejściowy query.


Obiekt kolumny

 Nie można jednocześnie określić akcji na widoku oraz na kolumnach.

Obiekt linku

Obiekt podsumowania

Podsumowanie może służyć do wyświetlenia jednego wiersza, w którym np. zsumowane są dane dla danej kolumny na danej stronie. Podsumowanie wyświetla tyle wierszy ile zostało zwróconych przez źródło, dlatego możliwe jest wyświetlenie dowolnej liczby dodatkowych wierszy.