Zarządzanie pakietami znajduję się w zakładce Administracja -> Obieg dokumentów -> Pakiety. W tym miejscu możemy w prosty sposób zarządzać wszystkimi załadowanymi wersjami pakietów wraz z procesami, które zostały w nich utworzone. |
Po wejściu w zakładkę otrzymamy następujący widok: 
Rysunek 5.1.1 Widok zakładki Pakiety Przedstawia on załadowane pakiety w drzewku z lewej strony. Po stronie prawej znajduje się formularz wczytywania nowego pakietu. Po rozwinięciu listy należy wybrać odpowiedni pakiet i następnie nacisnąć na przycisk "Wczytaj pakiet". Lista zawiera wszystkie pakiety, które znajdują się w ścieżce zdefiniowanej w pliku konfiguracyjnym pod parametrem "EXTERNAL_PACKAGES_REPOSITORY". Po wybraniu pakietu z drzewka pojawią się nowe przyciski na belce z prawej strony. 
Rysunek 5.1.2 Widok nowych przycisków do zarządzania pakietami. - Odśwież pakiet - ładuje najnowszą wersję pakietu na podstawie pliku z mapą.
- Wyładuj nieużywane pakiety - zostają wyładowane wszystkie wersje pakietów, które nie posiadają żadnych instancji procesów.
- Odśwież pamięć podręczną pakietów
- Sprawdź różnicę między pakietami - zostają porównane dwie wybrane wersje tego samego pakietu. W wynikach otrzymujemy wszystkie różnice między danymi wersjami. Po naciśnięciu tego przycisku pojawi się następujące okno:

Rysunek 5.1.3 Okno Sprawdź różnice Należy w oknie wybrać wersje pakietu, które chcemy porównać. Wyniki porównania zostaną przedstawione w następującej formie: 
Rysunek 5.1.4 Okno zawierające zmiany pomiędzy wersjami W wynikach możemy zauważyć, że w procesie "status_poda" dodano zadanie "status_podatnika_vat_komentarz" oraz, że zadanie o id "zadanie_1" ma nowe atrybuty. Dodatkowo proces ma nową zmienną - "zmienna_sterujaca". Kolejną rzeczą jaką możemy zrobić, jest rozwinięcie rozwinięcie wybranego pakietu. Zostaną wyświetlone wszystkie załadowane wersje pakietu. Wybierając konkretną wersję po prawej stronie ukaże się tabela, zawierające wszystkie stworzone instancje procesów. 
Rysunek 5.1.5 Widok instancji procesów Tabela zawiera następujące informacje o procesach: - Id - id procesu,
- Nazwa - nazwa procesu,
- Stan - określa czy proces już się całkowicie zakończył, czy jeszcze nie,
- Stworzony - data utworzenia procesu,
- Uruchomiony - data uruchomienia procesu,
- Ostatnia aktywność - ostatnia aktywność w procesie,
- Historia - przycisk otwierający szczegóły procesu.
Istnieje możliwość filtrowania danych zawartych w tabeli (od wersji: 3.1.x). 
Rysunek 5.1.6 Widok instancji procesów po filtrowaniu 1 
Rysunek 5.1.7 Widok instancji procesów po filtrowaniu 2 Kolumny, które mogą być filtrowane: Gdy włączony jest jakikolwiek filtr to nie można podnieść wszystkich procesów. (Przycisk 'Podnieś wszystkie' jest nieaktywny) |
Przyciski umieszczone na dolnym pasku tabeli odpowiadają za następujące akcje: - Podnieś - przenosi zaznaczone procesy do innej, wybranej wersji pakietu,
- Podnieś wszystkie - podnosi wszystkie widoczne procesy do innej, wybranej wersji pakietu,
- Zaznacz wszystkie - zaznacza wszystkie widoczne procesy,
- Odznacz wszystkie - odznacza wszystkie widoczne procesy,
- Usuń zaznaczone - usuwa wszystkie zaznaczone procesy. Akcja ta jest nieodwracalna.
Przenoszenie procesów może zostać wykonane, gdy poprawiliśmy coś w najnowszej wersji pakietu i chcemy, aby wcześniejsze procesy zachowywały się według nowych założeń. System nie pozwala na przeniesienie procesów, jeżeli różnice pomiędzy wersjami pakietu mogłyby spowodować ich uszkodzenie. Gdy wybierzemy opcję podnoszenia procesu otrzymamy okno, w którym będziemy mieć możliwość wybrania wersji, do której chcemy przenieść nasz proces. Po potwierdzeniu, jeżeli wersje pakietu nie mają żadnych różnic, proces zostanie od razu przeniesiony. W przeciwnym razie zostanie wyświetlone okno informujące nas o różnicach między wersjami. Będziemy mogli wtedy podjąć decyzję, czy na pewno chcemy przenieść proces. Jeżeli tak, wystarczy kliknąć przycisk "Ok". 
Rysunek 5.1.8 Widok okna podnoszenia procesów
Nad tabelą znajduje się przycisk "Wyładuj pakiet". Umożliwia on wyładowanie tej wersji pakietu z systemu. Jest on dostępny tylko wtedy, gdy pakiet nie posiada żadnych procesów. |