Podgląd formularza umożliwia przeprowadzenie symulacji jego działania, tak jakby miało to miejsce w prawdziwym procesie. Opcja jest dostępna z poziomu okna edycji formularza zadania za pomocą przycisku . Po udane walidacji wyświetlany jest rzeczywisty wygląd formularza.
Można testować w nim działanie wszystkich zmiennych, gadżetów, akcji formularza, a także przeprowadzać symulację akceptacji zadania z pełną walidacją formularza. Podgląd formularza jest wyświetlany w nowym oknie przeglądarki, a w przypadku wprowadzenia jakiejkolwiek zmiany w edytorze procesów, użytkownik jest informowany o tym, że podgląd może być nieaktualny.
Dodatkowo można inicjować zmienne procesu występujące w podglądzie formularza za pomocą opcji Inicjuj podgląd formularza w oknie edycji formularza zadania za pomocą przycisku . Wyświetlane jest wtedy nowe okno, w którym można nadać wartość każdej zmiennej procesu umieszczonej na formularzu, poza nim, a także parametrowi formalnemu. Dodatkowo można uruchomić podgląd formularza w trybie "debug", co pozwoli analizować w konsoli przeglądarki skrypty akcji formularza.
Aktualnie wprowadzony zestaw danych można także zapisać, co umożliwi jego ponowny wybór. Opcja jest dostępna w górnej belce okna pod przyciskiem
. Wyświetla się okno z dostępnymi zestawami. Za pomocą przycisków można dodawać, edytować i usuwać wskazany zestaw. Dodatkowo za pomoca przycisku można wskazać domyślny zestaw danych, czyli taki, którym zostanie zawsze uzupełniony podgląd formularza (może istnieć tylko jeden domyślny zestaw danych).
Wskazany zestaw danych może być wykorzystany za pomocą przycisku
. Formatka dodawania zestawu danych posiada następującą postać:
Wymagane jest określenie jego nazwy, która musi być unikalna w ramach procesu oraz informacji, czy jest on domyślnym zestawem. Można wprowadzić również opcjonalny opis.
Zestaw danych może być także zapisany z poziomu podglądu formularza zadania. W tym celu należy w jego górnej części skorzystać z opcji pod przyciskiem
, która wyświetla identyczną formatkę jak powyżej.Uzupełnione okno inicjacji podglądu formularza można także wyczyścić za pomocą przycisku
. Z kolei przejście do właściwego podglądu formularza zadania jest aktywowane przyciskiem .
Add Comment