Wszystkie rozpoczęcia/zakończenia procesu oraz zadania muszą posiadać połączenia wchodzące i wychodzące. Za pomocą przycisków w górnej belce panelu edycji mapy procesu możemy łączyć poszczególne elementy. Po kliknięcu jednego z przycisków możemy rozpocząć rysowanie połączenia. Najpierw należy wskazać za pomocą kliknięcia element, od którego będzie tworzone połączenie. Następnie za pomocą kliknięcia możemy wybrać element docelowy albo kliknąć w puste miejsce w obszarze uczestnika w celu poprowadzenia dowolnej ścieżki. Ilość punktów na ścieżce jest nieograniczona. Zakończenie rysowania połączenia odbywa się poprzez użycie klawisza ESC, prawego przycisku myszki lub odkliknięcie przycisku na górnej belce panelu edycji procesu.
Połączenie bezwarunkowe jest to połączenie, które zawsze jest wykonywane po zaakceptowaniu zadania niezależnie od ustawienia wartości zmiennych procesu. Zadanie może posiadać dowolną ilość wchodzących i wychodzących połączeń bezwarunkowych. Może być jednocześnie używane z innymi typami połączeń. Proces rysowania połączenia bezwarunkowego przebiega w następujący sposób:
Połączenie bezwarunkowe udostępnia menu kontekstowe:
Pozwala ono na wykonanie następujących operacji:
- Zaznacz ścieżkę - zaznacza całą ścieżkę i wyróżnia punkty zgięć na kolor zdefiniowany w ustawieniach
- Najkrótsza ścieżka - zmienia aktualny przebieg ścieżki na możliwie najkrótszy. Będzie on zawierał maksymalnie jedno zgięcie.
- Dodaj punkt - dodaje punkt na ścieżce we wskazanym miejscu
- Usuń połączenie - usuwa połączenie z mapy procesu
Połączenie warunkowe wykluczające jest to połączenie, które może rozgałęziać przebieg procesu. Możliwe jest jednak utworzenie tylko jednego zadania w zależności od wartości zmiennych procesu. Rysowanie połączenia warunkowego rozpoczyna się od umieszczenia bramki, która rozdziela przebieg procesu. Zadanie może posiadać tylko jedno wychodzące połączenie warunkowe, z kolei może posiadać dowolną ilość wchodzących połączeń warunkowych. Bramka może posiadać dowolną ilość połączeń wychodzących. Można je dodawać w późniejszym etapie tworzenia mapy procesu poprzez wskazanie bramki jako miejsca rozpoczęcia rysowania połączenia. Może być jednocześnie używane z innymi typami połączeń. Proces rysowania połączenia warunkowego wykluczającego przebiega w następujący sposób:
Połączenie warunkowe wykluczające udostępnia menu kontekstowe:
Pozwala ono na wykonanie następujących operacji:
- Zaznacz ścieżkę - zaznacza ścieżkę wraz z bramką i wyróżnia punkty zgięć na kolor zdefiniowany w ustawieniach
- wfwfwf